אילו סיבוכים וסיכונים קיימים לאחר צנתור? מהו סטנט משחרר תרופה? ואיך ניתן לחזור לשגרה רוגעת ובטוחה לאחר צנתור לב טיפולי?

 

עם הגיל, או כתוצאה ממגוון סיבות רפואיות עלולה להיווצר היצרות בכלי הדם הכליליים שמובילים את הדם ללב, במקרים חמורים ההיצרות עלולה אף להגיע לכדי חסימה מוחלטת של כלי הדם, המשמעות – סכנת חיים.

 

המצב הזה עלול לגרום להתקף לב, המכונה גם "אוטם שריר הלב", ואז יש לבצע צנתור טיפולי דחוף על מנת לחדש את זרימת הדם אל הלב. ככל שהצנתור נעשה מהר יותר – כך קטֵן הסיכון למוות או לנזק לשריר הלב. בצנתור לב טיפולי הרופאים פותחים את החסימה או ההיצרות הזאת. זהו מצב שכיח למדי בישראל - כ-40 אלף בני אדם עוברים מדי שנה את הצנתור הזה.

צנתור יכול להתבצע בשני מקרים – צנתור לב אבחנתי, נעשה כדי לקבל אבחנה על המצב של הנבדק, ואילו צנתור לב טיפולי, כפי שמעיד עליו שמו – עשה כדי לטפל בבעיה שעלתה.

מכיוון ש-60% מהתקפי הלב הם אירועים חוזרים, שחל מציעה בשורה של ממש למנויים חולי לב או שעברו צנתור. זהו שירות שיאפשר להם לחיות בלב שקט באמצעות טכנולוגיה חדשנית של אבחון מרחוק. הוא מאפשר להגדיל בצורה ניכרת את סיכויי ההישרדות לאחר התקף לב או אירוע לב. ב-88% מהמקרים בהם טיפלנו עד כה לא היה צורך בהגעה של ניידת אל בית המנוי והמעקב המרוחק הספיק כדי להעניק את הטיפול הדרוש.