60% מהתקפי הלב הם מקרים חוזרים

עבור מי שכבר לקה בעבר בהתקף לב – הגנה על בריאות הלב צריכה להיות בראש סדר העדיפויות | איך למנוע התקף לב חוזר?

התקפי לב הם אמנם פחות קטלניים משהיו בעשורים הקודמים, אולם עבור מי שכבר לקה בעבר בהתקף לב – הגנה על בריאות הלב צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלו: למעלה ממחצית מהתקפי הלב הם ארועים חוזרים.

החדשות הטובות הן שהסיכון להתקף לב חוזר תלוי במידה רבה באורח החיים שלך, מה שמחזיר את המושכות לידיים שלך.

הקפדה על אורח חיים בריא מפחיתה בצורה דרמטית את הסיכון להתקף לב חוזר – נטילת תרופות, שמירה על משקל תקין, מעקב על לחץ הדם, הורדת הכולסטרול וכן פעילות גופנית – כל אלה הם צעדים חיוניים למניעת התקף הלב הבא.

בנוסף חשוב להימנע באופן מוחלט מצריכת אלכוהול ועישון, כאשר גם עישון פאסיבי מאיים על בריאות הלב, ולכן חשוב לשמור על מרחק בטוח מעשן הסיגריות.

יותר פירות וירקות, פחות שומן רווי

הקפדה על תזונה נכונה חשובה יותר. מומלץ להימנע ממזונות עם סוכרים פשוטים, וממזונות מן החי עם אחוז גבוה של שומנים רוויים (בשר אדום למשל), המגבירים את הסיכון להתפתחות טרשת עורקים ,ומכאן הדרך להתקף לב קצרה.

על פי איגוד הלב האמריקני, “ניצולי התקף לב” צריכים להקפיד על צריכה של פחות מ-30 אחוז מהקלוריות היומיות משומן, ופחות מ-7 אחוז משומן רווי – שנמצא במזון מן החי.

מומלץ להימנע לחלוטין ממזון עם שומן טראנס, כדוגמת מרגרינה, עוגיות וקרקרים. לא מעט מחקרים מלמדים ששומן טרנס עלול להזיק אף יותר משומן רווי. פירות, ירקות ודגנים מלאים יסייעו לך להוריד את לחץ הדם ולאזן את רמת הכולסטרול.

חשוב להיות ערים לכך שהתקף לב חוזר עשוי לעורר תחושות פיזיות שונות לחלוטין מההתקף לב הראשון. נשים וגברים שחווים התקף לב חוזר לעיתים מדווחים על סימפטומים שונים ממה שחוו בעבר. מודעות לסימנים להתקף לב וקבלת טיפול מיידי ללא דיחוי – עשויים להציל חיים.

צוות שחל עומד כאן לרשותכם וישמח לשתף אתכם בכל הפתרונות ששחל מציעה לכם. לרשות מנוי שחל עומד מוקד רפואי זמין ומקצועי בכל שעות היממה, תיק רפואי דיגיטלי זמין לכל אירוע, ניידות טיפול נמרץ חדשניות ומאובזרות, מכשירי אק”ג משוכללים וידידותיים לשימוש ועוד. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ.

רוצים לדעת עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם