טיפים לחופשה בריאה

הקיץ בפתח, שדה התעופה פקוק מתמיד, עונת השיא לפנינו. לקחתם ימי חופש, בחרתם את היעד הטוב ביותר, תכננתם מסלולי טיולים, קניתם כרטיסים לפארק שעשועים. רגע לפני שסגרתם את המזוודה, בדקו האם הצטיידתם בתיק עזרה ראשונה. כמו שלא שכחתם לחדש את הדרכון, לעשות ביטוח חו”ל או לסגור על חבילת גלישה עם החברה הסלולרית. חשוב להיערך גם בפן הבריאותי, הרי אף אחד לא רוצה שחופשתו המושלמת תיהרס בגלל ששכח את כדור האלרגיה שהוא רגיל אליו.

איך נערכים לחופשה בריאה?

כלל הברזל הוא להתאים את הציוד הרפואי אל עבר היעד שאתם נוסעים אליו ומסלול הטיול המתוכנן. בחרתם בחופשת בטן גב? זכרו להיות חכמים בשמש: הצטיידו במקדמי הגנה SPF 30 ומעלה, אל תשכחו להימרח כל שעתיים בשכבה עבה. בנוסף, קחו אתכם כובע רחב שוליים, משקפי שמש, רצוי אפילו בגדים ארוכים ומאווררים. כל אלו יגנו עליכם מפני נזקי השמש.

אם בחרתם בחופשה טרופית באי קסום, מומלץ להוסיף לתיק העזרה ראשונה גם כדור נגד בחילות, למקרה שתחליטו להצטרף לשיט מסעיר ותגלו שאתם סובלים ממחלת ים קלה. אל תשכחו לקחת אתכם תכשיר נגד יתושים, אפילו כילה, קרם אלוורה שתמיד נעים למרוח על הגוף למקרה והשמש עטפה אתכם קצת יותר מידי.

לטיולי שטח כמו מחנאות, טרקים- מלבד הגנה על העור מפני השמש, רצוי להצטייד במשחות שונות כגון: משחות נגד כוויות מהשמש, שפשפות, משחה מתאימה לכאבי שרירים (עם או בלי מרשם), משחה ליבלות שיכולות להופיע בשל הליכה ממושכת ואפילו טלק שעוזר לספוג זיעה ומונע ריח לא נעים בנעליים.

תיק עזרה ראשונה חשוב שיכיל חומרי חבישה וחומרי חיטוי כגון: פלסטרים, יוד, צמר גפן, גאזה, מספרים ועוד. אם אתם מטיילים עם ילדכם, קחו משחה להחתלה העוזרת במקרה של תפרחת חיתולים אך לא רק, גם אם הילד גמול, המשחה יכולה להרגיע באם נוצרת אדמומיות בישבן.

טיפ בריאותי חשוב הוא לקחת אתכם כדורים רפואיים מוכרים, כדי שלא תמצאו את עצמכם אבודים מול בית מרקחת בשפה לא מוכרת: כדור לכאבי ראש ולהורדת חום, כדורים לצינון, כדור לעצירות, כדור אלרגיה ואף טיפות אוזניים, משאף ועוד.

לאנשים הסובלים ממחלת לב או נמצאים בסיכון מוגבר למחלת לב, בנוסף לכדורים הקבועים, מומלץ להצטייד במכשיר א.ק.ג. שחל פיתחה מכשיר א.ק.ג חדשני ופורץ דרך אשר יכול לשדר תרשים א.ק.ג מכל מקום בו יש כיסוי סלולארי. ניתן לשלוח אותו לרופא המשפחה או למוקד אחיות של שחל הפעיל 24 שעות ביממה. המוקד מספק מענה בעברית, מהיר ומקצועי בחשד לבעיות לבביות מכל מקום בעולם. צוות האחיות יוכל לאבחן האם מדובר בחשד לבעיות לבביות, ולהנחות באשר להמשך הבירור והטיפול הנדרשים. בטרם הנסיעה הצטיידו גם בטבליות אספירין שהנן מרכיב טיפולי חשוב. יש ליטול אותן עפ”י הנחיות המוקד במידה ועולה חשד לאירוע לבבי חריף.

תופעה נוספת שכדאי להיערך אליה מראש היא ג’ט לג, יעפת בעברית. זוהי תופעה מורכבת הנוצרת כאשר עוברים בין אזורי זמן. היא שכיחה במיוחד בפערי שעות גדולים בין נקודת המוצא ליעד ובטיסה לכיוון מזרח, אז מאבדים זמן ולא מספיקים להתעייף כשמגיע הלילה. וכן בקרב האוכלוסייה הבוגרת ואנשים הטסים בתדירות גבוהה. מעבר לקשיי השינה ובייחוד בטיולים, הסובלים מג’ט לג עלולים לסבול מקשיי ריכוז, הפרעות במצב רוח ועלולים להיות חשופים לתאונות. התופעה לרוב תחלוף מעצמה תוך מספר ימים ולא מחייבת טיפול רפואי אך במידת הצורך, ניתן לטפל באמצעות טבליות מלטונין העוזרים לכוון מחדש את השעון הפנימי או כדורי שינה בעלי טווח פעולה קצר כדי לא להיות ישנוניים יום למחרת.

לסיכום – תיק עזרה ראשונה יהיה זמין עבורכם בכל שלב בטיול, בתקווה שיישאר סגור ותיהנו מחופשה מפנקת ונעימה.

צוות שחל עומד כאן לרשותכם וישמח לשתף אתכם בכל הפתרונות ששחל מציעה לכם. לרשות מנוי שחל עומד מוקד רפואי זמין ומקצועי בכל שעות היממה, תיק רפואי דיגיטלי זמין לכל אירוע, ניידות טיפול נמרץ חדשניות ומאובזרות, מכשירי אק”ג משוכללים וידידותיים לשימוש ועוד. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ.

לוגו שחל

רוצים לדעת עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם