מנוי שחל טלרפואה: לחיות בלב שקט כנגד כל הסיכונים

"לי זה לא יקרה". כמה פעמים המחשבה על "לי זה לא יקרה" עברה לכם בראש כאשר הגיע לאוזניכם סיפור סוחט דמעות, על אנשים, צעירים כמבוגרים, שמתו פתאום, בטרם עת, כתוצאה מדום לב?

קשה להאמין עד כמה מדובר בתופעה נפוצה, אבל הנתונים מדברים בעד עצמם:

  • מחלות לב הם גורם התמותה מספר 2 בישראל, אחרי סרטן.
  • אנשים בודדים הם בעלי סיכון הגבוה בכ-30% לסבול ממחלות לב ומשבץ מוחי, בהשוואה לאנשים החיים עם בן זוג או שותף.
  • שכיחות התקפי לב ואירועי דום לב, מגיעים לשיאם בשעות הבוקר ולפני הצהריים.
  • אדם שלו הורה שלקה במחלת לב לפני גיל 50, בעל סיכון מוגבר ב – 136% ללקות אף הוא במחלת לב, בהשוואה לאוכלוסייה הכללית.
  • 36% מאירועי הלב חוזרים!

נתונים אלו מטרידים, וצריכים להטריד. כאשר אנו מודעים לסיכונים הקיימים, ולעובדה שדום לב יכול לקרות לכל אחד, בכל רגע נתון, אנו נוכל גם להערך בהתאם, בין אם על ידי שימוש במכשור רפואי מתקדם, בין אם על ידי הקפדה על מעקב רפואי מקצועי ובין אם על ידי שילוב של שניהם.

מהו דום לב?

דום לב הוא מוות לבבי פתאומי הנגרם כתוצאה מהפרעה בפעילותו החשמלית הסדירה של הלב. כתוצאה מההפרעה הלב מפסיק לפעום, ככה פתאום. דום לב הוא האחראי הישיר למחצית ממקרי המוות כתוצאה ממחלות לב והוא מוביל להתמוטטות פתאומית תוך דקות ספורות, אובדן דופק ואובדן הכרה וללא מענה רפואי מהיר, ברבים מן המקרים, סוף הסיפור יהיה עצוב ובלתי נמנע: אובדן חיים.

בלתי נמנע. האומנם?

אי אספקת חמצן למוח במשך יותר ממספר דקות גורמת למוות מוחי. כל דקה שעוברת מרגע דום הלב ועד קבלת הטיפול הרפואי היא קריטית ומשפיעה באופן דרמטי על סיכויי ההישרדות של החולים. פעולות החייאה ראשוניות הן חיוניות וחשובות, ואם ישנו מכשיר דפיברילטור בסביבה, סיכויי ההישרדות יגדלו משמעותית. למעשה, רכישת מכשיר דפיברילטור יכולה להפוך לאחת ההחלטות החשובות ביותר שתבצעו בחייכם, כך שאם אתם או מי מבני משפחתכם תקלעו לאירוע דום לב, ניתן יהיה להציל את חייכם בדקות הקריטיות האלו באמצעות המכשיר.

אולם עד כמה שהמכשיר עצמו חשוב, נשאלת השאלה, האם המכשיר לבדו מספיק? ואולי בכלל ישנה דרך נוספת למנוע ולהקטין את הסיכוי לדום לב?

למנוע מהלב לעצור

לאחרונה יש הרבה שיח סביב הדפיברילטורים והחשיבות של מכשירים אלו בהצלת חיי אדם בעת דום לב. מדי שנה כ- 10,000 איש חווים דום לב בארץ, מתוכם רק 300 נשארים בחיים. במדינות בהם פרושים דפיברילטורים בצורה מספקת במרחב, חל שיפור משמעותי בשיעור ההישרדות. ועדיין למרות הרצון הטוב, מדובר בתהליך שלוקח זמן ודורש היערכות עד שיגיעו אל היעד הרצוי – דפיברילטור בכל פינה והגדלת המודעות של האנשים.

המציאות כיום היא שאין דפיברילטור זמין בכל מקום, שלא קיימת מודעות של אנשים לנושא ולאופן השימוש במכשיר, ושאין מספיק זמן להגיע לבית החולים. בדיוק לנישה הזו חברת שחל נכנסת עם פתרונות נוספים שישמרו על הלב שלכם, כמו שירות דפיברילטור מציל חיים, המאפשר לרכוש מכשיר דפיברילטור מתקדם של חברת פיליפס, ולקבל במקביל שירות רפואי מקיף ומקצועי בזמן דום לב. שירות זה זמין עבורכם סביב השעון ויכול לסייע לכם לנהל חיי שגרה בארץ ובחו"ל.

אולם לאלו מכם שרוצים למנוע את הסיכון עד כמה שניתן ולחיות בלב שקט, מכשיר אחד, יעיל ככל שיהיה, לא יספיק. עבורכם מנוי שחל טלרפואה הוא הפתרון המתאים.

מה היתרונות של מנוי שחל טלרפואה על פני מכשיר דפיברילטור לבד?

דפיברילטור נייד הוא מכשיר שמיועד להחזרת קצב הלב לפעולה באמצעות מתן שוק חשמלי ללב על ידי שתי אלקטרודות אותן מצמידים לגוף החולה. השימוש בו נעשה במהלך אירוע דום לב, אולם נשאלת השאלה האם לא יותר כדאי להיות קשובים ללב שלכם, להישאר במעקב ולנסות לאתר מבעוד מועד חשד להתקף לב וכך גם למנוע דום לב ככל הניתן, קל וחומר למזער נזקים במידה והם מתרחשים? דפיברילטור זהו מכשיר עצמאי "ברזל"…. שירות שחל עם דפיברילטור זהו הדבר החכם לעשות כי את השימוש במכשיר מלווה מוקד רפואי הזמין עבורכם סביב השעון מנחה בשימוש במכשיר ובפעולות החשובות להצלת החיים בזמן אמת. מעבר לשירות שחל דפיברילטור, מומלץ לעשות מנוי שחל טלרפואה.

ללקוחות שחל יש שקט נפשי כי הם זוכים לשירות שמאחוריו עומד מוקד רפואי, מכשור רפואי משדר, אמבולנסים מתקדמים עם רופא ופרמדיק הזמינים לקריאה ועוד. השירות מתאים לאנשים שנמצאים בסיכון למחלות לב או שמתמודדים עם מחלות לב וכאשר עולה חשש ולו הקל ביותר, יש עם מי להתייעץ באופן מידי, לפני שפונים לבית החולים וממתינים שעות בתורים -שעות ארוכות אלו, עלולות לסכן את המטופלים. במוקד מופיעה ההיסטוריה הרפואית של המנוי, ובהתאם למדדים ולהיסטוריה הרפואית, ניתן להמליץ למטופל כיצד לפעול ומה לעשות. במקרה חירום תוזעק ניידת טיפול נמרץ ובה רופא, פרמדיק ומכשור מתקדם, שם המטופל יקבל טיפול מציל חיים ובמידת הצורך הוא יובהל לבית החולים עם ליווי מקצועי של הצוות הרפואי.

להיות מודעים וערניים לקצב הלב, בכל רגע נתון

כאשר מדובר באירוע לב זמן התגובה הוא קריטי ויכול להכריע בין חיים ומוות. החיים בלתי צפויים ואירועים מסוג אלו עלולים להתרחש ללא התראה מוקדמת, או לחלופין עם התראה שלא הייתם מודעים אליה. מנוי שחל נועד כדי לטפל באירועים בלתי צפויים מסוג אלו בדיוק ומשמש כמעין תעודת ביטוח.

שחל זו חברה מובילה ומוכרת בתחום הטלרפואה עם למעלה מ- 1,000,000 מנויים עד היום, 200K פניות בשנה למוקד רפואי, 20,000 הזעקות ניידת טיפול נמרץ בשנה ו- 1.5M  פענוחי א.ק.ג. המוקד הרפואי של שחל מצויד בטכנולוגיה מתקדמת ומנוסה במעקב אחר אנשים בעלי סיכון לחלות במחלות לב או בעלי עבר קרדיאלי.

ברגע שהמוקד מזהה שישנו סיכון כלשהו על ידי קריאת מדדים רפואיים של המנוי, בחינת ההיסטוריה שלו והשוואה לנתוני עבר הוא יתריע, ובכך יוכל למנוע התקף או דום לב ולמזער את הנזק עד כמה שניתן. על ידי אבחנה מקצועית ומדויקת ותגובה מהירה, מנוי שחל לא רק מסייע בזמן אמת בעת אירוע דום לב או התקף לב, אלא גם במניעתו. זה לכשעצמו יתרון שאין לו תחליף וסיבה לתאם פגישת ייעוץ ולשמוע על הפתרונות שלשחל יש להציע.

אתכם בכל מקום ובכל מצב

הרבה אנשים אינם מרגישים טוב. לא כולם ממהרים לבדוק את הנושא. יכול להיות שיחושו צרבת או מעט חולשה ויבטלו את התחושה, קל וחומר יקלו ראש בנושא, ייקחו כדור ובסוף לא ילכו להיבדק. החלטות מסוג אלו הן קריטיות ויכולות להתגלות כגבול הדק בין חיים ומוות.

ללקוחות שחל יש יתרון מהותי על פני אחרים: יש להם שותפים מקצועיים לתהליך קבלת ההחלטות הרפואיות, אשר זמינים עבורם גם מרחוק. כך שגם אם אינם בטוחים בנחיצות של קבלת טיפול רפואי כזה או אחר, יש להם אל מי לפנות ועם מי להתייעץ בזמן אמת, ללא המתנה. כך הם יכולים לעיתים קרובות למנוע אירועי לב מסכני חיים, כמו דום לב.

צוות שחל עומד כאן לרשותכם וישמח לשתף אתכם בכל הפתרונות ששחל מציעה לכם. לרשות מנוי שחל עומד מוקד רפואי זמין ומקצועי בכל שעות היממה, תיק רפואי דיגיטלי זמין לכל אירוע, ניידות טיפול נמרץ חדשניות ומאובזרות, מכשירי אק"ג משוכללים וידידותיים לשימוש ועוד. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ.