מה חולי לב צריכים לדעת על נגיף הקורונה

מה חולי לב צריכים לדעת על נגיף הקורונה וכיצד עליהם לנהוג נוכח הסיכון להידבק?

עם ההשפעה של נגיף הקורונה והדבקתו המהירה במדינות רבות סביב העולם, האוכלוסייה מתמודדת עם אתגרים חדשים והגבלות שונות ומגוונות. אנשים אינם יכולים להגיע לעבודה, לבית הספר, לחנויות, לחדרי כושר ואפילו לקופות החולים כשאין צורך בכך. מחלת הקורונה מסרבת להיעלם ונכון להיום, אין תרופה או חיסון שעומדים על הפרק כדי לעזור למגר אותה.

מהי מחלת הקורונה ומה השפעתה?

הקורונה (COVID-19) היא מחלת נשימה נגיפית שבמידה רבה דומה לשפעת, אך בשונה ממנה, הקורונה מאוד מדבקת ומתפשטת בקצב מהיר בין אדם לאדם. בחודשים האחרונים הקורונה השפיעה על אנשים שונים ממדינות שונות, ובעוד ש- 80% מהנדבקים יפתחו מחלב קלה שלא דורשת אשפוז כלל, מבוגרים מעל גיל 70 ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות נמצאים בסיכון מוגבר לפתח סיבוכים מהמחלה.

איגוד הלב האמריקני ממליץ על משנה זהירות בקרב אנשים הסובלים ממחלות ובעיות לב מכיוון שהם נמצאים בסיכון גבוה יותר לסיבוכים של הנגיף. יש להדגיש כי הם אינם נמצאים בסיכון גבוה יותר ללקות בנגיף, אך אם הם כן ידבקו, יש להם סיכוי גבוה יותר לסבול מסיבוכים משמעותיים.

הקורונה יכולה להשפיע על חולי לב במגוון דרכים

היעד העיקרי של הווירוס הוא הריאות, אבל הוא גם יכול להשפיע על הלב, וההשפעה תהיה ניכרת במיוחד אצל חולי לב שצריכים לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל הגוף. הידבקות בווירוס גם יכולה להחמיר בעיות אצל מישהו עם אי ספיקת לב, כאשר ללב כבר יש בעיות שאיבה.

המערכת החיסונית שלנו נחלשת ככל שאנו מתבגרים ואצל אנשים שסובלים ממצבים רפואיים כרוניים התגובה של הגוף אינה מיטבית בעת חשיפה לווירוסים. נגיפים עשויים להוות סיכון לחולים בטרשת עורקים, להגדיל את הסיכון לחסימה של עורק ראשי וכתוצאה מכך להוביל להתקף לב.

ההמלצות לחולי לב

חולי לב אם כן נמצאים בסיכון לסיבוכים במידה וידבקו בנגיף ולכן עליהם לנקוט במשנה זהירות. באופן כללי ההמלצות המיועדות לחולי לב אינן שונות מההמלצות המיועדות לכלל האוכלוסייה. עם זאת חשיבותן של ההנחיות עבור חולי לב גבוהה יותר.

על חולי לב לצמצם את השהות במקומות הומים, ובכלל למזער חשיפה לאנשים שאינם חלק מבני ביתם, עליהם לשטוף ידיים ולשמור על כללי היגיינה, עליהם להימנע ממפגש עם אנשים ששבו מחו”ל, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולהשתמש במסכות פנים ייעודיות שימזערו את הסיכונים. כמו כן חולי לב צריכים להישאר מעודכנים לגבי חיסונים ובעיקר להתחסן מפני דלקת ריאות חיידקית שיכולה להוביל לסיבוכים של מחלת הקורונה ולהגדיל את הסיכון לתמותה.

דווקא עכשיו – מנוי שחל

מעבר לכללים ולהנחיות של שמירה על היגיינה והתנהלות בזמנים כאלו ובכלל, טוב שיהיה לכם מנוי שחל. מנוי שחל מציע יתרונות רבים ויכול להציל חיים ממש בזכות מוקד רפואי זמין סביב השעון שמעניק שירותים מרחוק ויכול למנוע הגעה מיותרת לבית חולים.

באמצעות מנוי שחל חולי לב הנמצאים בסיכון יוכלו לקבל ייעוץ מקצועי 24/7 בעת הצורך, לשמור על הלב שלהם, להיות מודעים יותר למצבם הבריאותי, למסור מדדים למוקד במידה ואינם חשים בטוב ולקבל טיפול רפואי ללא זמן המתנה. מנוי שחל מסייע לחולי הלב להקטין את הסיכון לחשיפה מיותרת כתוצאה מהתפשטות הנגיף.

זמינות סביב השעון גם (ובעיקר) מרחוק

המוקד הרפואי של שחל זמין בכל עת עבור המנויים, כך שאם יש חשש ניתן ליצור קשר באופן מידי, להתייעץ, להשוות מדדים ובמידה וקיים חשש לבריאות תוזנק ניידת טיפול נמרץ ובה צוות רפואי מקצועי ומכשור מתקדם, ישירות אליכם.

המענה הרפואי הראשוני ניתן מרחוק כך שבהחלט ניתן לשמור על ההנחיות ולהקטין את הסיכון הקיים לחולי לב כתוצאה מנגיף הקורונה. הצוות הרפואי שנמצא במוקד יכול לזהות אם קיימת בעיה גם ממרחק, זאת תוך שעורך השוואה לנתוני עבר המופיעים ברשומה הדיגיטלית. בהתאם לממצאים יעניק טיפול, בין אם מדובר במתן עזרה רפואית טלפונית ובין אם הזנקת ניידת טיפול נמרץ למקום.

היתרונות של טלרפואה בעידן הקורונה

שימוש בשירותי טלרפואה יכול לשפר במידה ניכרת את איכות החיים, זו פשוט עובדה. שירותי טלרפואה מאפשרים לקבל טיפול מגורם רפואי, שזמין גם מרחוק, תוך סיוע של טכנולוגיה מתקדמת, אביזרי עזר וציוד רפואי מהשורה הראשונה. חברת שחל מובילה את תחום הטלרפואה כבר שנים רבות ומציעה עולם ומלואו למנויים שלה, לרבות הידיעה שיש להם על מי לסמוך בעתות חירום.

יותר מכך, במקרים בהם מסתמן שאין בעיה קריטית, ניתן להימנע מפינוי ואשפוז לבית חולים ובכלל זאת להקטין את סיכון החשיפה למחלות, וירוסים ונגיפים כמו קורונה, וזהו היתרון המובהק והגדול ביותר של עולם הטלרפואה.

צוות שחל עומד כאן לרשותכם וישמח לשתף אתכם בכל הפתרונות ששחל מציעה לכם. לרשות מנוי שחל עומד מוקד רפואי זמין ומקצועי בכל שעות היממה, תיק רפואי דיגיטלי זמין לכל אירוע, ניידות טיפול נמרץ חדשניות ומאובזרות, מכשירי אק”ג משוכללים וידידותיים לשימוש ועוד. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ.

לוגו שחל

רוצים לדעת עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם