"לרוץ מהלב"

"לרוץ מהלב" הוא סיפורו של ד"ר עמי שינפלד, שעד גיל 52 לא היה מסוגל לרוץ יותר מ-50 מטרים, אך עם הרבה רצון ועקשנות גילה את סוד ההצלחה, כעבור שנה הצליח לרוץ עשרה קילומטרים.
בכל יום. בסיפורו של ד"ר שינפלד מורגשת תנופה – הוא מסופר תוך כדי ריצה. לכל אורכו שזורים סיפורים קטנים – משעשעים, מרגשים, מעוררי מחשבה ומעוררי השראה – של פציינטים, קולגות ואנשים נוספים שפגש בדרך, וכן קטעי אינפורמציה רפואית וספורטיבית הנותנים טעימות מהמחקרים החדשים והמרתקים ביותר.

תפקידה של המשפחה התומכת במטופלי לב

אירועי לב כהזדמנות נוספת לשיפור החיים המשותפים, מדברת על האתגרים העומדים בפני זוג ומשפחה בה אחד מבני המשפחה עבר אירוע לב, מבחינת רגשית, מבחינה קוגנטיבית ומבחינה תפקודית.

פעילות גופנית והשפעתה על גורמי הסיכון למחלות לב

עילות גופנית קבועה מחזקת את שרירי הגוף, שריר הלב ומייעלת את עבודתו על ידי שיפור במערכת מחזור הדם, כלי הדם והורדת הדופק. בנוסף, פעילות גופנית מסייעת באיזון גורמי הסיכון למחלות לב ובכך תורמת במניעת התקפי לב.

הנזק הנגרם לבריאות עקב העדר פעילות גופנית דומה בחשיבותו לזה הנגרם ע"י גורמי סיכון עיקריים כגון יתר לחץ דם ורמה גבוהה של כולסטרול בדם.

בהרצאתה אונליין בלייב תדבר ד"ר יעל מלמוד על חשיבות הפעילות הגופנית והשפעתה על כל גורמי הסיכון למחלות לב.

הטיפול התרופתי במחלת הסכרת, חלק ב

הטיפול התרופתי במחלת הסכרת, חלק א

תזונה ללב במיוחד בימי קורונה

וובינר בנושא "תזונה ללב במיוחד בימי קורונה" בהנחיית ליטל רובינזון, דיאטנית קלינית אחראית על המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי רבין, ביה"ח בלינסון. ההרצאה עסקה בתזונה המתאימה לחולי לב ובינהם גם חולי אי ספיקת לב. בהרצאה חידדנו את חשיבות התזונה הנכונה דווקא בימי הקורונה ונתנו דגשים תזונתיים ספציפים לתקופה זו.

אי ספיקת לב

וובינר בנושא "אי ספיקת לב" בהנחיית ד"ר אבנד. ההרצאה עסקה בגישה המודרנית למניעה, אבחנה וטיפול באי ספיקת לב, כולל חידושים שנכנסו לתחום וכאלה שעדיין בפיתוח.

עקרונות חשובים במתן עזרה ראשונה

וובינר בהנחיית משה מימן, מנהל פרמדיקים וחובשים בשחל העוסק בזיהוי וטיפול של מצבי חירום רפואיים, תוך מתן דגשים על זיהוי מצב המצריך החייאה וכיצד לעשות זאת נכון.

כללי אצבע לטיפול תרופתי נאות

פרפור עליות: סיכונים וסיכויים

לאכול מה שבא לי ולחוות אורך חיים מאוזן

המנגנון הביולוגי של פגיעת ווירוס הקורונה בבני אדם וניצולו לפיתוח טיפול מגן

וובינר שהעביר פרופסור עופר אמיר מנהל מערך הלב, מרכז רפואי הדסה, ירושלים

התמודדות עם תחושות חרדה וחששות בתקופת הקורונה

וובינר שהעבירה הפסיכותרפיסטית גילה פז למנוי שחל