בתוכנית המעקב של שחל לחולי אי ספיקת לב,
מספקת שחל למנוי מערכת טלרפואה ביתית, המזהה את נקודות היציאה מאיזון.


בבית המנוי מותקנת מערכת ביתית, קלה לשימוש, הכוללת מכשירים למדידת נתונים רפואיים ויחידת תקשורת ביתית, המאפשרת העברה של הנתונים דרך קו הטלפון היישר מבית המנוי אל תיקו הרפואי במוקד שחל. המנוי מונחה להעביר את נתוניו הרפואיים מידי בוקר, הליך פשוט אשר אינו דורש יותר ממספר דקות בכל יום.

 

הנתונים המצטברים בתיק הרפואי מועברים לתצוגה באינטרנט, והם זמינים בכל רגע נתון גם למנוי וגם לרופא המטפל, לאחר קבלת הרשאה מתאימה. במידה והנתונים המועברים חורגים מערכי סף שנקבעו, המערכת מתריעה על כך בזמן אמיתי במוקד הרפואי של שחל.

 

בתגובה להתראה יוצר צוות המוקד קשר עם המנוי, ומספק לו את ההנחיות המתאימות, על פי פרוטוקולים מונחי מחשב, כדי לסייע לו לחזור לאיזון. בנוסף, לניטור מדדים רפואיים, התוכנית כוללת מרכיב חשוב של הדרכה, הקניית ידע ושמירה על היענות טיפולית. אחת לתקופה, יוצר המוקד הרפואי קשר עם המנוי, ללא קשר לנתוניו הרפואיים, כדי להתרשם ממצבו ולחזק את ההיענות לטיפול ולתוכנית.

 

בנוסף, מקבל המנוי באופן שוטף, חומרי הסברה בנושאים שונים כמו מאפייני המחלה, הטיפול התרופתי, התזונה המומלצת ועוד.

 

התוכנית המיושמת בשחל ישראל מאז שנת 2000 מוכיחה כי איכות חייהם של המטופלים עולה באופן ניכר, וסך ימי האשפוז השנתיים שלהם פוחתים בעשרות אחוזים: קיימים נתונים המעידים על חסכון של 66% בימי אשפוז ש נתיים (הנתונים פורסמו על ידי שחל בעיתון הרפואי Int. J Cardiology בשנת 2004 , המחקר נערך על ידי פרופ‘ אריה רוט).

 

בשנת 2005 החלו גם קופות החולים בגרמניה להשתמש במערכת הטלרפואה של שחל. תוך פחות משנתיים הותקנו אלפי מערכות טלרפואה בגרמניה, וקצב ההצטרפות של הסובלים מאי ספיקת לב הולך ועולה.

 

מערכת הטלרפואה של שחל מציעה לחולי אי-ספיקת לב יתרונות רבים:

זמינה ונוחה לשימוש

המעקב הצמוד מאפשר לזהות יציאה מאיזון וטיפול מיידי אשר עשוי להפחית את כמות האישפוזים

הנתונים המועברים נקלטים היישר במערכות המוקד

המידע זמין למנוי ולרופא המטפל, ובכך מהווה השלמה למערך הרפואי כולו
טלרפואה ככלי לטיפול בחולי אי-ספיקת לב (CHF)

בעקבות יישום מוצלח של תוכנית ייחודית שנערכה בגרמניה בקרב חולי אי-ספיקת לב, הורחב הטיפול גם לישראל. אלפי חולים הסובלים מאי-ספיקת לב מחוברים למערכות הטלרפואה של שחל

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.