אי ספיקת לב בשחל

בשחל קיימת תכנית ייחודית למעקב וטיפול בכל נושא אי ספיקת לב.

מודל התכנית פותח על בסיס ידע וניסיון של מיטב המומחים בשחל – ניהול, יטור, מעקב וטיפול בחולים כרוניים. מטרת התכנית היא לאפשר לאותם מטופלים ליהנות מאיכות חיים טובה, לשפר את מצבם הבריאותי וגם למנוע החמרה של המחלה.
להלן פרטי התכנית :

 

מה זה אי ספיקת לב?

אי ספיקת לב הוא מצב בו הלב אינו מתפקד כראוי. במצב זה הלב אינו מספק דם בכלל או אינו מספק כות מספקת של דם לשאר הגוף. מצב זה קורה בעיקר בגלל תפקוד לקוי של שריר הלב. אי ספיקת לב יכול לקרות לליבנו בכמה דרגות חומרה. במקרים הקלים של אי ספיקת לב בדרך כלל מרגישים הפרעה בזמן כושר, פעילות גופנית או מאמץ. במקרים חמורים יותר מרגישים הפרעות זהות גם בזמן מנוחה. אי ספיקת לב יכולה לגרום לתוחלת חיים קצרה והיא פוגעת ישירות באיכות החיים של האדם הסובל ממנה. אי ספיקת לב תגרום לאדם אי נוחות והפרעה בפעולות בסיסיות כגון עליה במדרגות, הרמה של דברים כבדים וכן תופעות לוואי כגון קוצר נשימה (בעיקר בלילה), בצקות בריאות וכדומה.

תסמינים של אי ספיקת לב

אי ספיקת לב מאופיינת באותם תסמינים. באופן כללי ניתן לומר שהתחושה הנפוצה והמוכרת ביותר היא תחושה של ירידה ביכולת לעשות מאמים ותחושה של עייפות מלווה בחולשה. תחושה נוספת המוכרת במצב זה היא תחושה של קוצר נשימה הנגרם בעיקר בגלל הצטברות של נוזלים ברקמות הגוף. תחושות נוספות הן תחושות של כובד, חוסר תיאבון, בחילות, הקאות ובצקות.
אי ספיקת לב מאופיינת ב- 4 דרגות של חומרה:
1. פגיעה בתפקוד שריר הלב. בשלב זה בדרך כלל אין תסמינים מקדימים.
2. התסמינים מתחילים להופיע ולהפריע בעיקר בפעולות עם מאמץ בנוני.
3. התסמינים מתחילים להופיע גם במאמץ קל וקיימת תחושה של מגבלה בתנועות ופעילות בסיסית.
4. התסמינים מתחילים להופיע במנוחה וגם במצבים ללא פעילות של הגוף כלל.

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.