מחקר אמריקאי ענק, מגלה שעדיף להמשיך ולעבוד גם לאחר גיל הפנסיה, אם רוצים להפחית משמעותית את הסיכוי לחלות. גם להתנדבות – אפקט דומה

מאת: רועי שני

מחקר חדש קובע כי בהשוואה לאלו שהפסיקו לעבוד, מבוגרים הממשיכים לעבוד גם לאחר הפרישה לגמלאות סובלים פחות ממחלות, ממוגבלויות תפקודיות ובריאים יותר בנפשם.

ממצאי המחקר, אשר בראשו עומדת יוג’י צ’אן מאוניברסיטת מרילנד, פורסמו לאחרונה בכתב העת "Journal of Occupational Health Psychology". נתוני המחקר נאספו במסגרת מחקר ארוך טווח אשר נערך החל ב-1992 ביוזמת המכון האמריקאי להזדקנות (NIA).

המחקר כלל 12,189 גברים ונשים בגילאי 51-61, והם תושאלו מדי שנתיים, במשך 6 שנים, אודות מצבם הבריאותי, הכלכלי והתעסוקתי ובנוסף נתבקשו גם להעריך את מצבם הנפשי והגופני.

מספר רב של גמלאים ממשיכים לעבוד לאחר היציאה לפנסיה ולוקחים על עצמם משרה בהיקף חלקי, כשכירים או כעצמאיים. עבודה זו מכונה "עבודת מעבר" מפני שהיא מעבירה את הגימלאי בהדרגה מסטטוס של עובד במשרה מלאה – לסטטוס של גימלאי במשרה מלאה.

החוקרים מצאו כי אלו שהשתלבו לאחר הפרישה לגמלאות במשרה שקשורה למקצועם הקודם דיווחו על מצב נפשי טוב יותר בהשוואה לאלו שפרשו לחלוטין. העובדים המבוגרים דיווחו כי הם נהנים מביטחון עצמי, ומשמרים את זהותם המקצועית ואת תחושת היצרנות – מה שיוצק לחייהם תוכן ותכלית.

במישור הגופני, אלו שהמשיכו לעבוד לאחר הפרישה הציגו סבירות נמוכה יותר ב-17% לפתח אחת משמונה מחלות הקשורות בגיל והן: יתר לחץ דם, סוכרת, סרטן, מחלות ריאה, מחלות לב, שבץ, הפרעות פסיכיאטריות ודלקות פרקים.

בנוסף, העובדים המבוגרים סבלו פחות ממוגבלויות תפקודיות ומקשיים בביצוע תפקודי יומיום בסיסיים כמו להתלבש, לאכול ולהתרחץ.

עבודה לאחר פרישה, ואפילו במשרה חלקית, תורמת למבוגרים בזכות ביצוע מטלות פיזיות ומנטליות הקשורות בעבודה. גם תחזוק של תקשורת בין אישית המאפיינת מקומות עבודה הסתברה כתורמת למצבם הנפשי החיובי של העובדים המבוגרים.

במסגרת המחקר נתגלו גם מספר תוצאות שליליות הקשורות בעבודה לאחר הפרישה: גמלאים הסובלים מקשיים כלכליים עובדים, בהרבה מן המקרים, במשרות השונות לחלוטין מהמקצוע בו עבדו במהלך חייהם המקצועיים.

נבדקים אלו לא הראו שיפור במצב הנפשי בעקבות היציאה לעבודה כמו זה שהציגו אלו שבחרו בעבודה לאחר פרישה הקשורה לעבודתם הקודמת. לדברי החוקרים, תהליך ההסתגלות למקצוע ולסביבת העבודה החדשה כרוכים במתח נפשי רב, והעובדים אינם מצליחים ליהנות מהיתרונות שעולים מעבודתם.

המחקר הנוכחי עולה בקנה אחד עם ממצאי מחקר קודם אשר פורסם בכנס של האגודה האמריקאית לגריאטריה (AGS), בו הסתבר כי גמלאים מעל גיל 65 הבוחרים לבצע עבודת התנדבות נהנים משיעור הנמוך בחצי ללקות במוות פתאומי – בהשוואה לאלו שלא מתנדבים.

נתון מעניין נוסף הוא שהאגודה האמריקאית לגמלאים (AARP) מצאה בשנת 2008 כי 70% מהעובדים בגילאי 45-74 טוענים כי הם מתכוננים להמשך עבודה גם לאחר גיל הפרישה.

 

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן


להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

תגובות סגורות.