קרדיו סנסי של שחל –

בתחילת 2007 השיקה חברת שחל מכשיר א.ק.ג מבוסס טכונלוגיה סלולרית-דיגיטלית, המתקדם ביותר בעולם.
ראיון עם אירית (איקי) אלראי,
מנהלת הפיתוח הטכנולוגי של קבוצת שחל.

הפעלה פשוטה וידידותית, קו טלפון רגיל או סלולרי וזמן שידור של כשלוש שניות בלבד. 
זה כל מה שנדרש כדי לשדר נתוני א.ק.ג למרכז הרפואי של שחל. 
בכל שעה ומכל מקום.


 
 

בחודש פברואר השנה ולאחר שלוש שנות מחקר ופיתוח בהשקעה עצמית של מליוני דולרים, הכריזה חברת שחל, על השקתו של  ה”קרדיו-סנסי”, מכשיר לשידור אק”ג 12LCD הראשון בעולם המאפשר העברת נתוני אק”ג בטכנולוגיה סלולרית-דיגיטלית, תוך כ-3 שניות, הניתן להפעלה גם על-ידי הלקוח מביתו או מכל מקום בו הוא מצוי וגם בשלט רחוק מהמוקד הרפואי.
“שחל עוסקת בפיתוח טכנולוגית טלרפואה ומכשירים מתקדמים לשידורי א.ק.ג. מאז הקמתה” מספרת אירית (איקי) אלראי, ה-CTO (מנהלת הפיתוח הטכנולוגי) של קבוצת שחל ומי שעומדת בראש קבוצת הפיתוח של המכשיר המהפכני, שכללה כ-15 מומחים מתחומים שונים.

“תהליך פיתוח ה”קרדיו סנסי” היה מורכב ביותר ודרש התמודדות עם מספר רב של פרמטרים: חיפשנו מכשיר אחד שיהיה נח וידידותי לשימוש עצמאי על ידי כל אדם בכל גיל ובכל מצב רפואי. יש לזכור שבבתי החולים, בדיקת א.ק.ג מבוצעת על ידי טכנאים המיומנים בהפעלת המכשיר וביצוע הבדיקה.

כיום ובעזרת הטכנולוגיה המיוחדת של שחל, יכול כל אדם ללא כל ידע מוקדם לעשות את הבדיקה בעצמו.”

כיצד נולד הרעיון לפתח את הקרדיו סנסי?   

“כמו במרבית המכשירים שפיתחה שחל, גם במקרה של הקרדיו סנסי, הדרישה הגיעה מקהל המנוים שלנו. כמי שמצויים בקשר יומי עם אלפי מנויים, שואפים אנשי הצוות הטכנולוגי והרפואי של שחל לשפר את השרות למנויי החברה.”
פיתוחו של הקרדיו סנסי של שחל משך תשומת לב רבה ברחבי העולם. מדובר במכשיר הראשון והיחיד בעולם המאפשר שידור בדיקת א.ק.ג, ב-12 ביטים באמצעות גלי טלפון או סלולרי. “הקרדיו סנסי הינו גם המכשיר היחיד בעולם המאפשר שידור נתוני א.ק.ג באמצעות קו הטלפון בבית או המכשיר הסלולרי של המשתמש פעם אחת תוך לחיצה על כפתור אחד בלבד” מסבירה אלראי.  באמצעות הקרדיו סנסי, המשתמש מניח את כל 12האלקטרודות במקומות שונים על גופו כפי שהודרך על ידי הצוות שלנו ובלחיצת כפתור אחת מתבצעת הבדיקה וממצאיה מועברים בשידור ישיר אל המוקד הרפואי שלנו”.
בדומה לשאר הפיתוחים הטכנולוגים של שחל, גם הקרדיו סנסי הינו תוצר כחול לבן. “מאחר והקרדיו סנסי הינו פיתוח ישראלי מקורי של חברת שחל, אז באופן טבעי הראשונים שנהנו ממנו היו לקחות שחל בישראל. רק לאחר מכן העמדנו אותו גם לרשות לקוחותינו בעולם”.
מכשיר קל וידידותי לשימוש.

“אחד מיתרונותיו הבולטים של הקרדיו סנסי היא העובדה שמדובר במכשיר טכנולוגי מתקדם הדורש הפעלה פשוטה ולכן ההדרכה בהפעלתו אורכת זמן קצר. מנויי שחל שרכש את חבילת השרות המיוחדת הכוללת גם את הקרדיו סנסי מקבל בביתו הדרכה אישית מאיש צוות של שחל.

יתרון נוסף הגלום במכשיר היא היכולת להפעילו מרחוק מהמוקד הרפואי של שחל. אם למשל בעת הפעלתו על המנוי או המנויה להעביר את המתג על מצב של גבר או אישה או בעת הבדיקה הראשונה יש צורך לכוון את המידה המתאימה לו, אז במידה והמנוי מתקשה מעט בפעולות אלו או שכח לעשות את אחת מפעולות אלו, הצוות הרפואי שלנו במוקד הרפואי של שחל יבחין בכך מיידית וביכולתו לסייע למנוי לכייל את המכשיר למצב המדויק מרחוק כלומר מהמוקד עצמו דרך הטלפון. כל מה שנדרש מהמנוי הוא לשבת בנחת על כורסתו בביתו ולתת לצוות הרפואי של שחל לבצע את השאר”.
עד היום ותוך חצי שנה בלבד מאז השקתו, כבר רכשו את הקרדיו סנסי מאות מנויי שחל

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.