מגשימים חלומות בקיץ

 

העולם שייך לצעירים? לא בטוח בכלל… ועובדה, הקיץ בפתח, ואיתו נפתחת גם עונת  הטיולים; אבל לא רק עבור צעירים שהשתחררו מהצבא, או משפחות בחופשה, אלה גם עבור גילאים מבוגרים יותר: חבר’ה לפני פנסיה, פנסיונרים ובני הגיל השלישי שטסים, נוסעים, מטיילים ועושים חיים משוגעים במקומות נפלאים בכל רחבי העולם.

אז נכון, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ולצאת לטיול אחרי צבא, ולא בטוח שטיולי אקסטרים כמו טיפוס הרים או ראפטינג בנהרות גועשים יהיו מהנים, אבל היי, זה לא אומר שהקיץ לא יכול להציע גם למבוגרים שבינינו לצאת וליהנות מאטרקציות במקומות אליהם תמיד חלמו להגיע. להיפך.

פנסיה… ולהתחיל ליהנות מהחיים

ברוב המקרים, תחילת תקופת הפנסיה, והשנים שלאחר מכן, הם הזמן שבו מתחילים לתת דחיפה קדימה ויוצאים לטייל בכל מקום אטרקטיבי שבוחרים – בארץ ובעולם, והכל בזכות תחושת החופש שמגיעה אחרי עשרות שנים בהם היה ניתן לטייל ולבלות, אבל תמיד היה צורך לתת דין וחשבון מתי יוצאים ומתי חוזרים. סיבות נוספת, הכסף שנחסך במשך השנים, והעובדה שהילדים כבר לא גרים בבית מאפשרת בחירת יעדים שפעם היו רק בגדר סימן שאלה..

אבל כיום, זה כבר ממש לא ככה ואפשר לבחור מתוך חודשי הקיץ בדיוק את המועד הנוח ביותר מבלי שצריך לתת דין וחשבון לאף אחד אחר – וזאת בדיוק תחושת החופש.

נהנים מהקיץ. שומרים על הבריאות.

מומלץ שבכל טיול ליעדים רחוקים יהיה רופא צמוד או לפחות מידע היכן ניתן לקבל סיוע רפואי בסמוך למקומות יעד בהם מבקרים, והכל כדי שניתן יהיה להרגיש בטוחים על כל מקרה שחס וחלילה עלול לקרות במהלך הטיול. כמובן שחשוב מאוד להתאים את המסלול ליכולות הפיזיות של המשתתפים, לדאוג להסעות מיוחדות משדה התעופה ואליו, ולהכין תכנית טיול מלאה ומפורטת.

הגנו על עצמכם בימי הקיץ החמים

גם אם אתם מטיילים בארץ וגם כאשר אתם מטיילים בעולם, במקומות חמים חשוב שתדעו איך להגן על עצמכם נגד קרינה, כוויות, התייבשות, עקיצות וקלקולי קיבה.

זה ממש לא אומר שצריך לוותר על הנאות הקיץ ולהסתתר בבית ממוזג על הספה מול הטלוויזיה, אבל זה בהחלט אומר שכדאי לנקוט באמצעי הגנה מתאימים וכמובן להקפיד על פעילות גופנית מסודרת ותזונה נכונה ובריאה.

קיץ בריא ומהנה לכולכם 🙂

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.