המלצה לטיול אופניים אביבי

לפעילות גופנית חשיבות רבה בשמירה על הבריאות ואכן בשנים האחרונות הולכת וגוברת החשיבות לעיסוק בספורט כמסייע בדרכים רבות לאיכות חייהם של בני האדם . מלבד חיזוק השרירים והצרת ההיקפים הפעילות הגופנית מסייעת במניעת מחלות, האטת תהליך ההזדקנות, משפרת את איכות החיים, מאריכה את תחולתם ותורמת לשיפור מצב הרוח, מפחיתה חרדה, מתח, לחץ ודיכאון .

ארגון הבריאות העולמי פרסם כי טיול אופניים יומי קצר למשך כרבע שעה מפחיתה את הסיכון ללקות במחלות לב, בסוכרת ובהשמנת יתר בכ-50%.

טיול אופניים הוא שילוב של תנועה בטבע, שילוב בין פעילות חווייתית מגבשת ומהנה לבין חילוץ עצמות וחיזוק השרירים.

לפניכם שני מסלולים בדרגת קושי קלה, היכולים להתאים עבורכם ולבני משפחותיכם.
חופשת פסח זו הזדמנות לבלות עם המשפחה בחיק הטבע בשילוב פעילות גופנית, אתגרית ומגבשת.

בית לחם הגלילית ואלוני אבא

מסלול הרכיבה חוצה את המושבות, בית לחם הגלילית ואלוני אבא, עובר גם בשמורת האלונים. מסלול הדיווש הוא בדרגת קושי קלה שמתאימה גם לרוכבים מתחילים וכן לילדים מגיל 10. תוכלו להגיע מצוידים באופניים מהבית או לשכור אותם במרכז האופניים באלוני אבא שם גם תקבלו הדרכה ומפה.

תיאור המסלול:
אורכו של המסלול כ-8 ק”מ שהם מתחילים במרכז הרכיבה וממשיכים לאורך הרחוב הראשי אלוני אבא. בדרך עוברים על פני המבנה המרשים של הכנסייה האוונגלית שנבנתה בשנת 1916 על ידי הדור השני של המתיישבים הטמפלרים. ביציאה מהישוב מדוושים לאורך שביל העפר לצד השדות עד לשמורת האלונים היפה. ביציאה מהשמורה פונים שמאלה וממשיכים ברכיבה קצרה עד לבית לחם הגלילית. בצידי הרחוב בתי אבן מרשימים, בית העם הטמפלרי ומוזיאון שעבר תהליך שחזור.

על הדרך:
לבית לחם הגלילית מגוון אטרקציות תיירותיות שמומלצות לעצירה, בהן שביל פרות החלב – רפת תיירותית עם רובוט חליבה, הגמעת עגלים והרצאה על הזרעת הפרות; גלריית נירל’ה בה מוצגות תערוכת מתחלפות; ספא קסם המגע בו תוכלו לשחרר שרירים תפוסים לאחר מאמץ הדיווש; חוות דרך התבלינים שבחזיתה שדות בהם גדלים צמחי מרפא ותבלין. בחלל הפנימי שפע של סלים בהם עושר גדול של תבלינים, צמחי מרפא, חליטות תה ותערובות לסלט.
במקום מתקיימים סיורים מודרכים בשדות וכן סדנאות בישול.

מתי: כל השנה ובמיוחד עם ראשית פריחות האביב.

פארק ירושלים

פארק ירושלים נמצא בתנופת פיתוח, שבסופן יוכתר כפארק הטבע הגדול בארץ, וישתרע על שטח של 15 אלף דונם (פי חמישה מפארק הירקון).
“שביל התאומים” שבפארק הוא מסלול אופניים דו מסלולי באורך 10 ק”מ – מקטע מתוך 42 ק”מ של שביל האופניים הטבעתי “סובב ירושלים”.
הקטע הנוכחי ידידותי גם לרוכבים מתחילים והוא עובר בדרך נוף יערנית בעמק הארזים שתחילתה בסמוך למחלף מוצא ועיינות תלם – מקבץ מעיינות ומערכות השקיה מתקופת בית שני, חקלאות קדומה, חורבה עתיקה, שרידי הכפר הערבי בית תולמא ומערכת מערות בצורת חלילים. סוכת הגפנים ועצי הבוסתן המצלים באתר הם פינה אידיאלית לפיקניק.

תיאור המסלול: מסלול הרכיבה עובר בין גבעות וטרסות, עצי ברוש, מעט ארזים, עצי בוסתן ועצי שקד. הרכיבה בשביל מקבילה לנחל חלילים, לדרך העפר משמאל, לקטע של שביל ישראל מימין ולאורך תווי הרכבת החדשה לירושלים שתעבור מעל העמק. כל הדרכים מובילות לאנדרטה לזכר אסון התאומים בלב העמק הנישאת לגובה שישה מטרים. האנדרטה נראית כדגל המתנופף ברוח המזכיר גם את האבוקה שבראש פסל החרות. בתחתית הפסל חלון זכוכית, מאחוריו שרידי מתכת שהובאו מאחד המגדלים ומסביב נחקקו שמות הנספים.

על הדרך: על אם הדרך אפשר לראות משפחות צבאים מדלגת בין העצים, באזור שהוא שטח המחיה הטבעי שלהן. בהמשך המסלול רוכבים למרגלות בתי האבן הנטושים של הכפר הערבי ליפתא הציורי שנראה כנטוע בתוך מדרון ההר, ממתין ליזמים זריזים שיגאלו אותו מבדידותו.
מאגר בית זית, המהווה נקודת מפגש לברווזים ולציפורים נודדות וכן לפיקניק על גדותיו כשרקע הכיפות המוזהבות של כנסיית המוסקובייה בעין כרם.

מתי: כל יום והיופי שלו.

 

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.