המוקד הרפואי וניידות שחל לטיפול נמרץ הן ליבת השירות של שחל.

צוות שחל המאייש את המוקד הרפואי ואת הניידות מורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם:

רופאים, רופאות, אחים, אחיות, ופרמדיקים בעלי וותק רב ונסיון עשיר, אשר הוכשרו במוסדות הרפואה בישראל ועברו השתלמויות טלרפואה מיוחדות בשחל.

המוקד הרפואי מאויש סביב השעון על ידי צוות רפואי מקצועי ומיומן, בעל הכשרה ייעודית המבטיחה נקיטת פעולות מתאימות בהתאם לנהלים הרפואיים. לאחר אבחון קליני (אנמנזה) וניתוח הנתונים המועברים למוקד באמצעות מכשירים רפואיים שבבית הלקוח, מנחה הצוות הרפואי את המנוי.

במידה וצוות המוקד הרפואי מגיע למסקנה שיש צורך בהזנקת ניידת שחל לטיפול נמרץ, עובר המידע הרפואי הרלבנטי, לרבות לחץ דם, אק”ג, היסטוריה רפואית ואירועים קודמים, אל הצוותים שבניידות המצויידות ומאובזרות במיטב המכשור הרפואי מחזית הטכנולוגיה וכוללות, בין השאר, גם מערכות ניווט לווייני ואמצעי הצלה מהמתקדמים בעולם.

הצוות הרפואי מגיע למנוי כשבידו הנתונים הרפואיים העדכניים, ומגיש טיפול. במידה ומצבו של המנוי דורש פינוי לבית החולים, מפונה המנוי בניידת שחל, כשבידי הצוות הרפואי של שחל המלווה אותו מידע רפואי מעודכן, מה שמאפשר לעיתים את קיצור משך האבחון ומהירות הקליטה והטיפול במוסד הרפואי.

 

ד”ר אירנה קז’ילוטי

רופאה ממונה על הדרכת רופאים בשחל > כשעלתה לישראל מגאורגיה (גרוזיה) בשנת 1994, כבר עמד לרשותה של ד”ר קז’ילוטי וותק בן לא פחות מ-9 שנים של מתן טיפולים בניידות טיפול נמרץ בארץ הולדתה.

את לימודי הרפואה השלימה בשנת 1994 באוניברסיטת טיבליסי ועשור לאחר מכן עלתה לישראל.

בשנת 1997 ולאחר שלוש שנים במחלקה פנימית בביה”ח “שיבא”, החלה לעבוד בשחל.

“הגעתי לשחל בעקבות המלצה של קולגה, רופא אחר שעבד כאן באותה תקופה” משחזרת הרופאה הנמרצת ומסבירת הפנים את תחילת דרכה בשחל.

“ברגע שהגעתי לכאן וראיתי איך החברה הזו מתנהלת ופועלת ופגשתי את הצוות כאן, פשוט התאהבתי במקום”. במהלך השיחה עימה התברר עד מהרה, שלמרות החיוך הרחב שאינו מש משפתיה של הרופאה הבכירה ונימת דיבורה העדינה, הרי שמדובר במקצוענית שאינה מאפשרת לדבר לשבש את חדות מחשבתה.

“אני אוהבת את המקצוע שלי ואת עבודתי בשחל כי זה שילוב של עניין, אתגר בלתי פוסק, מתן סיוע במצבים קיצוניים וכל זאת לצד אוירה משפחתית ותמיכה בלתי מסויגת מצד הנהלת החברה” מספרת ד”ר אירנה קז’ילוטי. “כשאתה מגיע לבית של מנוי ומוצא אותו מחוסר הכרה בעקבות דום לב ומצליח לבצע בו במקום החייאה ולהעניק לו טיפול רפואי שמשיב לו לא רק את חייו, אלא גם את איכות חייו הרי שאין סיפוק גדול מזה”.

ומדוע היא מעדיפה את העבודה בשחל על פני עבודה בבית חולים? “בבית חולים שיעמם לי.

מאז ומתמיד אהבתי את הריגוש והאדרנלין המתלווים אל הטיפול הנמרץ האמבולטורי, בדרך אל ביתו של מנוי ובמהלך הטיפול בו.

ואת אלו אתה יכול למצוא רק בחברה כמו שלנו.

ואין סיפוק גדול יותר מאשר לקבל מאוחר יותר, שיחת טלפון מהמנוי או מבני משפחתו ולשמוע אותם רגועים ומאושרים.”

 

משה כהן

אחראי פרמדיקים בשחל > אין בית חולים באזור המרכז שאינו מכיר את משה כהן – הפרמדיק הוותיק של שחל.

דיבורו רהוט, מלוטש וענייני, אך כשצריך להפיג את המתח, אין קומיקאי מבין אנשי שחל המסוגל להתחרות בכישוריו.

את דרכו בעולם הרפואי החל הפרמדיק בן ה-50 והאב לשלושה כבר בגיל 15.

הוא החל בהתנדבות במד”א והמשיך כתורן מוקד ובמהלך שירותו הצבאי אף שימש כנהג אמבולנס.

בשנת 1984, סיים קורס פרמדיקים מס’ 4 של מגן דוד אדום.

בשנת 1989 החל לעבוד בשחל. 18 שנים לאחר המעבר ממד”א לשחל חושף כהן את המניעים שהובילו לקבלת ההחלטה.

“אמנם מאד אהבתי את עבודתי במד”א אבל כבר אז ידעתי שאם אני רוצה להתקדם אני חייב לעבור למקום עם תפיסה ורמת שרות ניהול וטכנולוגיה גבוהים יותר ובעיני, אז כמו גם היום, שחל היא החברה המובילה בארץ בתחום זה”.

כשנשאל מה זה אומר להיות פרמדיק וותיק בשחל נוטל כהן פאוזה לחשיבה. “זה אומר לתת 200 אחוז מעצמך. אם זה בשעות העבודה ואם זה ביחס כלפי המנויים וכלפי חברייך לעבודה ואם זה בהתנהלות שלנו מול הגורמים הרפואיים האחרים ששחל עובדת מולם, כמו בתי חולים וכו’..”.

למרות תפקידו הניהולי הבכיר, ממשיך כהן לקפוץ אל ניידת הטיפול הנמרץ בכל הזדמנות שרק ניתנת לו.

“אני מאד אוהב את המגע הישיר עם המנויים שלנו. אין תחושת סיפוק גדולה יותר מאשר להיכנס לביתו של אדם, למצוא אותו במצב רוח שפוף ובחרדה ולצאת משם כשהוא מלווה אותך לדלת נינוח ורגוע ונותן לך טפיחה על השכם כשחיוך גדול על פניו.

מי שלא אוהב בני אדם או חסר אמפטיה כלפי מצוקות של אחרים או חסר סבלנות לשמע את אשר על ליבם, לא יכול לעבוד במקצוע כמו שלנו ובוודאי לא בחברה כמו שחל.

אצלנו המגע האנושי הבלתי אמצעי הוא מעל הכל והסיפוק הוא בהתאם.

 

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.