ניתוח לב פתוח בגיל שלושים, לחץ בלתי פוסק מצד הסובבים אותי שלא לדבר על הרופאים שלי ,שימוש בכל אמצעי מוכר להפסקת עישון וחרדה יומיומית ממחלות ריאה ומוות, נכשלו במקום בו הצליחה סדנה אחת בת שש שעות.

היום, חודש אחרי ולאחר 25 שנות עישון שלוש קופסאות סיגריות ליום אני יכול להצהיר באושר ובגאווה ש..הצלחתי להפסיק לעשן. 


 מתוך מגזין פעימות און ליין דצמבר 2008


לו היו מספרים לי לפני מספר שנים שישנה דרך באמצעותה ניתן להפסיק לעשן מידית ומבלי לעבור תקופה גמילה נוראית, סביר להניח שהייתי מגיב בתנועת ביטול, בספקנות ובחשדנות רבה כלפי זה או זו שהיו מספרים לי על כך.

האמת שזו גם היתה תגובתי כשאחד מחברי סיפר לי לאחרונה כי הוא עומד לעבור סדנא מיוחדת להפסקת עישון. אין דבר כזה הפסקת עישון קלה, או דרך קלה להפסקת עישון אמרתי לעצמי עד לא מזמן. והייתי משוכנע שאני יודע על מה אני מדבר, כי בדומה ללא מעט מעשנים כבדים שמתים להפסיק לעשן, גם אני ניסיתי כמעט כל דרך ושיטה אפשריים להפסקת עישון. חוץ מלהפסיק לעשן כמובן. החל ממהפנטים והילרים בארץ ובחו”ל, דרך מדבקות, מסטיקים ותחליפי סיגריה למינהם ועד לזריקות כימיות שניתנו לאלפי אנשים במרכז רפואי גדול במרכז הארץ, עד שהתברר שמדובר בכלל בניסוי שלא ממש אושר, אלא ששכחו לספר על כך לי ולמאות האחרים שהשתתפו בו. במילים אחרות, מאד רציתי להפסיק לעשן ואפילו ייחלתי לכך ואלוהים עדי, כמה פעמים כבר קבעתי לעצמי יעדים ומועדים לתחילתו או הגעתו של הארוע המיוחל, קרי מועד הפסקת העישון : אחרי החגים, עד כניסת החורף. ברגע שאסיים את הפרויקט הגדול עליו אני עובד. דבר ראשון אחרי שאעבור לדירה החדשה בעוד חודשים וכו’. אבל גורנישט מיט גורנישט. החגים עברו, העונות התחלפו, הפרוייקטים הגדולים אף פעם אינם מסתיימים אלא רק מתחלפים, בקיצור, דבר לא קרה, המשכתי לעשן כמו קטר ומצאתי את עצמי על סף יאוש אמיתי. מדוע ? בגלל סיבה פשוטה מאד.

אני מאד אוהב לחיות ומאד אוהב את החיים ידעתי שאילולא אפסיק לעשן ומיד, הסיגריות יקדימו אותי ויהרגו אותי. חד וחלק. ואני בכלל לא חששתי מסרטן. אלא מהלב.

שכחתי לציין שלפני 14 שנים, בגיל שלושים בדיוק עברתי ניתוח להחלפת מסתם ולפני כשנה אובחנתי גם כסובל ממפרצת בעורק הראשי המוביל אל הלב. הייתם מצפים שאדם נורמאלי היה מפסיק לעשן כבר לפני 14 שנים, מייד לפני או אחרי ניתוח הלב, או לפחות לפני שנה. אבל מעשנים מטבעם ואני בראשם, הם אינם אנשים נורמאליים, אחרת הם לא היו מעשנים. אז לא רק שלא הפסקתי לעשן אלא שמהר מאד מצאתי את עצמי מיוצב על שלוש קופסאות סיגריות ליום, או באנגלית 60 סיגריות ביום. פרק הזמן היחיד בו לא עישנתי היה, כשישנתי וגם בכך איני בטוח.

אבל כאמור זה לא שסתם רציתי או סתם אמרתי לעצמי שאני רוצה להפסיק לעשן. באמת רציתי, אבל לא הצלחתי לעשות את זה בכוחות עצמי. בפעמים הספורות שניסיתי לעשות זאת בעצמי מתוך החלטה, זה החזיק מעמד בדיוק שעה. מקסימום חצי יום, שכלל גם כמה שעות שינה. היו שיטות שדוקא הסתמנו כסיפור הצלחה, אבל בכולן מצאתי את עצמי נאבק דקה דקה, שעה,שעה, כל יום כל היום בדחף לעשן. והמאבק הזה היה חזק ממני ובסופו של דבר בכל אחד מאותם נסיונות נשברתי ושבתי לעשן,שבור ומאד מתוסכל. בכולם אמרתי ? למעט שיטה אחת שעד כה מתגלה כטובה והקלה ביותר .

לפני כשנה נפתח בישראל הסניף המקומי של רשת אלן קאר “הדרך הקלה להפסיק לעשן” . ממציא השיטה רו”ח בריטי בשם אלן קאר היה מעשן שרשרת בעברו שניסה אין ספור שיטות להפסקת עישון עד שהבין כיצד ניתן להשתחרר ממלכודת הניקוטין אחת ולתמיד. הוא כתב רב מכר בין לאומי בשם “הדרך הקלה להפסיק לעשן” ונשבע מרגע הבנת מנגנוני ההתמכרות, לעזור לכל מעשן אחר להשתחרר. כיום כל המדריכים העובדים בהעברת הסדנאות בארץ ובעולם הם מעשנים לשעבר שהצליחו להפסיק באמצעות השיטה ובחרו להשקיע את זמנם בעזרה למעשנים נוספים.

לרשת הבינלאומית המובילה בתחומה למעלה מ 25 שנה כ 100 סניפים ברחבי העולם והיא היחידה המציעה ללקוחותיה אחריות לתוצאות או החזר כספי מלא.

יישום השיטה מבוסס על סדנה חד פעמית באורך 6 שעות, במהלך הסדנה מתקיימות הפסקות עישון קבועות ולא נעשה כל שימוש בתרופות, תחליפים, גימיקים או הפחדות. השיטה מבוססת על תהליך קוגניטיבי הגיוני שמביא לשינוי דפוסי חשיבה בכל הנוגע לעישון. מטרת התהליך להביא להפסקת עישון מיידית, ללא שימוש בכוח רצון, ללא עלייה במשקל וללא תסמיני גמילה או תופעות לוואי.

למרבית הפלא רוב האנשים מסתפקים במפגש חד פעמי בכדי להפסיק, מעשנים הנזקקים לעזרה נוספת יוזמנו לסדנאות חיזוק קצרות יותר ללא תוספת תשלום וכן קיימת תמיכה טלפונית שוטפת בעת הצורך. בתום 2 סדנאות חיזוק מי שלא מצליח להפסיק לעשן זכאי להחזר כספי מלא, בהתאם לכך אחוזי ההצלחה בכל מרכזי הרשת בעולם עומדים על למעלה מ 90%.

על השיטה והסדנא של אלן קאר, שמעתי מפי כמה חברים, שכולם בדומה לי היו מעשנים כבדים, אך בשונה ממני הצליחו להפסיק לעשן, אם באמצעות הספר של קאר או הסדנא, הנערכת על פי השיטה שלו ברחבי העולם וגם בישראל. אך הפרגון, השמחה ואפילו הקנאה שחשתי כלפי כל אחד מהם שהפסיק לעשן, לא הצליחו להחדיר בי אופטימיות וגם לא החלישו את הספקנות שהיתה מושרשת בי שנים כה רבות שכותרתה היתה “אני מכור והסבירות שאצליח להפסיק לעשן היא קטנה מאד”.

אחסוך מכם את המתח. הסדנא בת חמש השעות נערכה לפני כחודש ימים, שזה באנגלית 30 יום, שזה בסיגריות, 90 חפיסות שלא עישנתי בחודש האחרון. כן, השתפתי בסדנא של אלן קאר והצלחתי באמצעותה לעשות את מה שייחלה נפשי לעשות משך שנים ארוכות. הפסקתי לעשן. ומאותו יום נפלא לפני כחודש וקצת, הפכתי מאדם שמח לאדם מאושר.

ומה היה באותה סדנא שגרם לי הפעם להצליח? הגיון. לא יותר ולא פחות. בסדנא לא נעשה שימוש  בדבר למעט פניה אל השכל הישר. וגם לא מלמדים בה שום דבר חדש שלא ידעתי או שמעתי עליו לפני כן. ולא רק זאת. כל שעה במהלך הסדנא מתקיימת הפסקה בה ניתן לצאת ו..נכון. לעשן. רק חצי שעה לקראת סיומה מתבקשים המשתתפים להדליק את הסיגריה האחרונה ולקחת את השאכטות האחרונות בחייהם. ובמקרה שלי, כך אכן היה.

כיום, כחודש בתוך הליך הגמילה, איני יכול לומר ששכחתי שאי פעם עישנתי או שלא בא לי סיגריה מפעם לפעם. אבל בשונה מהשיטות הקודמות שניסיתי וכאמור ניסיתי כל שיטה מוכרת, הפעם לא עברתי ואיני עובר תהליך של “קריז” המוכר להרבה נגמלים או מכורים לסמים או לסיגריות. הפעם ובאמצעות שיטת אלן קאר, תהליך ההפסקה הינו קל ופשוט הרבה יותר.

הסדנא מתקיימת בכל רחבי הארץ בעלות של  1800 ₪, אך כאמור, מי שלא מצליח להפסיק לעשן

זכאי להחזר כספי מלא.

פרטים נוספים ניתן לקבל באתר http://www.allencarr.co.il/ובטלפון 03-6212525. מומלץ בחום !

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.