אביבית זטלמן

את השיחה על עבודתה במוקד הרפואי של שחל בוחרת האחות המוסמכת-אקדמאית להתחיל בסיפור המתרחש דווקא במקום עבודתה הנוסף, מחלקה פנימית בבית החולים “רבין” (בילינסון) בפ”ת. “בשבוע שעבר הגיע אל המחלקה אדם שזמן קצר קודם לכן הגיע אל בית החולים בניידת של שחל. עמדתי ליד הרופאה שקיבלה אותו מידי צוות שחל. התגובה היחידה שלה על הדו”ח היתה “מצויין”. באותו רגע חשתי גאווה אמיתית להיות חלק משחל”.
ההבדל בין העבודה במחלקה בבית חולים לבין עבודה במוקד הרפואי של שחל היא ברמת המגע האישי ואנושי שבאפשרותי לתת למנויי שחל המתקשרים אלינו. אני מאד גאה לעבוד בשחל ומהעובדה שאני חלק מצוות מצוין ואיכותי.

 

בקי דיין

בשנת 1983 החליטה בקי, רווקה יהודיה בת 23 ממקסיקו סיטי ולעלות בגפה לישראל. אומנם תחנתה הראשונה הייתה ירושלים אך כיום ומזה 18 שנים, מתגוררת משפחת דיין, הכוללת לצד האחות המוסמכת גם יועץ השקעות ושני צברים בגילאי 15 ו-16, בתל אביב.
“עליתי לארץ מתוך ציונות ומתוך תחושת שליחות” מספרת בקי בקול שקט ורגוע כשהיא לבושה במדי שחל.
בטרם עלתה לארץ, הספיקה דיין לסיים את לימודי הסיעוד ועם עלייתה, עברה קורס נוסף ב”הדסה” ירושלים ותוך זמן קצר, השתלבה העולה החדשה במקצוע, אותו היא מגדירה כ”אהבה אמיתית”.
ב-18 השנים האחרונות עובדת בקי במוקד הרפואי של שחל ולדבריה אין יום דומה לזה שלפניו או אחריו “המילה ‘שגרה’ אינה קיימת במקצוע כמו שלנו ובמיוחד במקום כמו המוקד של שחל. כשאתה מצוי במגע אישי ישיר בנושא כל כך חשוב כמו בריאות ולב, עם מגוון כל כך גדול של אנשים תוך שימוש בטכנולוגיה הכי מתקדמת בעולם, אז תוכל להבין שאצלנו במוקד אין רגע דל והסיפוק הוא אדיר”.

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.