בדיקת CT  לב היא צנתור וירטואלי עם רמות דיוק ואמינות גבוהים ביותר.

הצנתור הווירטואלי הוא חלק חשוב ממגוון הבדיקות והטיפולים המתבצעים במינימום חדירה (פלישה) לגוף, ובמקסימום בטיחות. הבדיקה כרוכה בשהייה של לא יותר מעשר דקות בתוך מכשיר ה-CT, ומשך הסריקה אורך לא יותר מ-10-15 שניות, תוך הזרקה של חומר ניגוד לתוך וריד ביד. קצר ולענין

ד”ר גלית אבירם, מנהלת השירות ל-CT לב

בדיקת ה-CT הינה טכנולוגיה שפרצה דרך בצורה מאוד משמעותית, החל משנות ה-80, באבחון מחלות בכל חלקי הגוף, לרבות מחלות סרטניות ומחלות כלי דם. בדיקת ה-CT מדויקת מאד, ובתחום הדימות היא הבדיקה המובילה, ולא בכדי!

בדיקת CT של הלב נהוגה רק מספר שנים אך בזכות המכשירים החדשים רמת הדיוק שלה גבוהה  ומגיעה ל- 90 אחוז ויותר בהשוואה לרמת הדיוק בצנתור. כלומר, אם אדם נבדק  ב-CT של עורקי הלב והתוצאה תקינה, הסיכוי שעורקי הנבדק אכן תקינים, לפי כל המחקרים שפורסמו עד עתה, הוא מעל ל-95  אחוז ושואף ל-100 אחוז.
לשון אחר, אם מאן דהו עבר את הבדיקה הזו על ידי רדיולוג המומחה לביצועה, והיא תקינה, הוא יכול לישון בשקט ולחסוך מעצמו את כל הבירורים הנוספים.

–  למי מיועד שירות CT של עורקי הלב?

בדיקת CT של עורקי הלב מיועדת לאנשים הסובלים מחושים כלשהם בחזה והם מבקשים לדעת האם המחושים הללו אינם פועל יוצא של בעיה כלשהי בעורקי הלב. מכיוון שהיכולת של בדיקת ה-CT של עורקי הלב להוכיח את תקינות העורקים ברמה מאוד גבוהה, אזי הבדיקה עשויה להסיר דאגה מהלב ולמנוע בירורים נוספים. בנוסף לכך, הבדיקה יכולה לגלות בשלב מוקדם את טרשת העורקים, מחלה שגורמת להיצרויות בעורקים ולאירועים לבביים.  לכן, גם אנשים שיש להם גורמי סיכון רבים למחלה, (דוגמת בני משפחה שנפטרו מאירוע לבבי בגיל צעיר, עודף כולסטרול בדם, סוכרת, יתר לחץ דם, ועוד) וחוששים שגם אצלם מתפתחת טרשת עורקים בצורה מואצת, יכולים לפנות לבדיקת CT לב.

– מה משמעותו של הגילוי המוקדם?

אם מתברר כי אכן מתפתחת אצלם טרשת שאיננה חוסמת  את העורקים והם לא מרגישים בה כלל, או אז צריכים להגביר את הטיפול התרופתי המונע, כדי לעצור את התקדמות הטרשת. יש כמובן רשימה ארוכה של התוויות נוספות, המיועדות לקבוצות יותר קטנות באוכלוסייה, כגון אנשים שהוחדרו אצלם סטנטים (תומכנים) בעורקים, אנשים שעברו ניתוח מעקפים, אנשים שהולכים לניתוחי לב, שאינם עורקים קורונריים אלא ניתוחים של מסתמי לב. לאלה אפשר בחלק מהמקרים לחסוך את הצנתור הפולשני.

וה- וירטואלי נשאר וירטואלי?

המונח צנתור וירטואלי, עלול להשתמע כאילו איננו אמיתי, דבר שלא נכון בתכלית. לכן עדיף  להידרש לביטוי CT אנגיו (דימות של כלי הדם) של עורקי הלב.
מבצע מיוחד למנויי שחל שהם חברי bewell ומצטרפים חדשים ל-bewell

מקבלים חיבוק של בריאות  עם 30% הנחה בבדיקת CT  לב וירטואלי

(במקום  2101 ₪  משלמים  1470 ₪ בלבד)

 

•        תוקף ההטבה עד 31.3.10

•        לחברי bewell בלבד שהינם מנויי שחל

•        אין כפל מבצעים

•        המרכז הרפואי  ת”א רשאי לשנות את תנאי המבצע בכל עת.

•        ט.ל.ח

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.