גם בהודו אימצו את הטרנד העולמי, ומעכשיו אפילו הדאלי לאמה ושאר הטיבטים הגולים בדרמסלה יוכלו להנות משירותי בריאות מהמעלה הראשונה

מאת: רועי שני
 

פרוייקט טלרפואה מתקדם, שנערך ביוזמת המחלקה למידע וטכנולוגיה של משרד הבריאות ההודי, מתכוון לתת מענה רפואי מקצועי לאותם אזורים נידחים של מחוז הימצ’ל פראדש, אשר הדרכים המושלגות והטופוגרפיה ההררית של ההימלאיה ההודית אינם מאפשרים בו נגישות.

הימצ’ל פראדש (Himachal Pradesh) היא אחת מ-28 מדינות הודיות (בדומה ל-50 המדינות של ארה”ב), הכוללת נופים עזים של הרי ההימאליה (ומכאן שמה – הימאצ’ל), בצד עמקים מוריקים ומרהיבים, כמו עמק פרוואטי ועמק קולו. המדינה מהווה לא רק אטרקציה תיירותית ראשונה במעלה, אלא גם מקום גלותם של הטיבטים.

היוזמה החדשנית תחבר 19 מרכזי בריאות שונים למערכת טלרפואה בהימצ’ל פראדש באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. “אם הכל יתנהל בהתאם לתוכניות, פרויקט הטלרפואה מתעתד לקרום עור וגידים במהלך השנים הקרובות”, אמר דובר השלטון המקומי.

אגרוואל ב.ק., מזכיר טכנולוגיות המידע של הפרוייקט, מוסר כי עיירות וכפרים רבים כבר חוברו לשירותי וטלרפואה וביניהם: דרמסלה, עמק קולו והכפר רמפור. המחלקה למידע וטכנולוגיה הממוקמת בעיר הבירה של הימצ’ל, שימלה, תספק תמיכה טכנית לפרויקט.

“קו מיוחד להעברה מהירה של מידע הוקצה לצורך הפרויקט החדש, כך שרופאים ומומחי בריאות אשר יאיישו עמדות טלרפואה בבית החולים בשימלה, יספקו מענה רפואי לכל אותם מטופלים המתגוררים באזורים מרוחקים”, הוא הוסיף.

טלרפואה היא שירות רפואי שעל-ידי שילוב של טלקומוניקציה, מולטימדיה ומומחיות רפואית מאפשר לספק מענה רפואי לאזורים מרוחקים.
טלרפואה הופכת בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצה, וזאת הודות לפיתוחים הטכנולוגיים בתחומי המולטימדיה, דימות, מחשוב ומערכות מידע, וכן פיתוחים אלקטרוניים בשדה הטלקומוניקציה.

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.