בועז עמית – הכל בזכות הבן

 


חנה וד”ר בועז עמית, תושבי קיראון, נשואים מזה 48 שנים. חנה, כיום בת 70, נולדה בת”א. בועז, ד”ר לכימיה ומומחה בתחום ההנדסה הגנטית, המבוגר מרעייתו בשנתיים, נולד בכפר יחזקאל. בטרם החלה לעסוק בחינוך משלים ובלתי פורמאלי בבתי ספר יסודיים בקרית אונו, שרתה חנה במשך חמש עשרה שנים בצבא קבע, כראש מדור משאבי אנוש, באגף כח האדם של צה”ל. כשסיימה את שרותה הצבאי בדרגת רב סרן, עברה אל תחום החינוך בו עסקה במשך שמונה שנים. בתפקידה האחרון טרם יציאתה לגימלאות שימשה כמנהלת משאבי אנוש של עיריית קרית אונו.

ד”ר בועז עמית, בוגר מכון וויצמן המועסק כיום כמדען בחברת היי-טק העוסקת בחקר הגנום האנושי, מנוי בשחל משנת 1998.

כך מתארים השניים את השתלשלות היום בו למדו לדבריהם, כי חברותם בשחל הצילה את חייו של בועז.
חנה: ” ב 28 לספטמבר 2008 , קיבלתי שיחת טלפון ממקום עבודתו של בעלי בה הודיעו לי כי בועז פונה אל בית החולים תל השומר. תגובתי הספונטאנית היתה, האם הוא בחיים?”. בנקודה זו של הסיפור ובטרם המשיכו בתיאור המקרה במהלכו סבל בועז מדום לב, ביקשו בני הזוג עמית לספר מה גרם להם להפוך למנויי שחל עשר שנים קודם לכן. חנה: “כשהבן שלנו היה בן 15 לערך הוא פנה אל בועז וביקש ממנו שיפסיק לעשן. בועז אמר אל תבלבל את המח, סיגריות לא יהרגו אותי. בתגובה פרץ הבן שלנו בבכי ושב על בקשתו “אבא תפסיק בבקשה לעשן ואם לא תפסיק אז לפחות תעשה מנוי בשחל”.

בועז השיב לו כי עלות המנוי בשחל אינה זולה וכי אין לו כל צורך בכך. בתגובה ביקש מאיתנו הבן שלנו לרכוש מנוי בשחל בעזרת דמי הכיס שלו. כששמעתי זאת, הבנתי את מצוקתו האמיתית של בננו ועל מנת להרגיעו, זמן קצר לאחר מכן הצטרפנו לשחל, על חשבוננו כמובן. והנה הגיע אותו יום, עשר שנים לאחר מכן, בו אותה בקשה של בננו, הצילה את חייו של אביו ואנחנו שמחים על כך שאנו מנויים בשחל”.

חזרה לספטמבר 2008. במהלך יום עבודתו כמדען בחברת ההייטק חש לפתע בועז ברע. אחד מחבריו לעבודה התנדב להסיעו לבית החולים שיבא ברכבו הפרטי. “כשירדנו במעלית לכיוון מגרש החניה אמרתי לו: בוא נחזור למשרד, במצבי לא אגיע לבית החולים ואני עוד עלול למות ברכב שלך”. השניים חזרו למשרד ולמקום הוזעקה ניידת של מגן דוד אדום.
“באותו רגע נזכרתי שאני בכלל מנוי בשחל וביקשתי שיבטלו את הקריאה למד”א ויזעיקו את שחל. ניידת טיפול נמרץ של שחל ובה צוות רפואי שכלל רופא ופרמדיקים הגיעה אל המשרד תוך דקות והוחלט לפנותי מיידית אל בית החולים תל השומר”. במהלך פינויו, סבל ד”ר עמית מדום לב אך הצוות הרפואי של הניידת לטיפול נמרץ של שחל הצליח לייצב את מצבו. בהגיעם אל ביה”ח שיבא הועבר ד”ר עמית ישירות אל חדר הצנתורים בו עבר צנתור, במהלכו סבל מדום לב נוסף.

כיום, כשישה חודשים לאחר המקרה, שב ד”ר עמית בהדרגה אל שיגרת חייו ועבודתו. “אני רוצה לשבח את עבודתם המהירה והמקצועית של אנשי צוות שחל שטיפלו בי אותו יום. הם הצילו את חיי. אני רוצה גם להודות לנהג הניידת של שחל שפינה אותי אל בית החולים, שאף הגיע לבקרני ביוזמתו במהלך אשפוזי בבית החולים, יוזמה שריגשה אותי מאד”.

לסיפורים אישיים נוספים

להצטרפות לחץ כאן

להצטרפות לשירותי שחל לחץ כאן

Comments are closed.